herşey kadınlar için facebook herşey kadınlar için twitter herşey kadınlar için instagram

Sizden Sonra Evladınız Kime Emanet

Her ebeveynlerin hayattayken ve ondan sonrasını da çocukları için en iyi, doğrusu olmasını istemeleridir.
Hayatımızda öyle ani anlar olup veriyor ki evladınızla aranıza mesafeler, hastalıklar, maalesef ölümler
Karşı karşıya gelebiliyoruz.

Tabii ki biz hep başlarında olacakmış gibi yaşamımızı sürdürüyoruz ama bir gün hepimiz o acı gerçekle yüzleşeceğiz.
İşte o yüzleşme anı gelmeden biz hayattayken canımız evlatlarımızı kimlere emanet etmemiz gerektiğini sizce seçmemiz ve bilmemiz gerekmez mi?
Bazen düşündüğünüz insanlar sizleri ister istemez yanıltabiliyor ve hayal kırıklığı yaşıyorsunuz. Bende diyorum ki bu hayal kırıklığı olmaması için biz hayattayken bizim gibi koruyacak, sonuna kadar ...

Arabada Çocukları Yalnız Bırakmayın

 

Kulağa pek zararı yokmuş gibi gelen aslında son derece hayati tehlikelere yol açacak kadar zararlı düşüncesizce bir davranıştır.

Sözde çocuklarınıza değer kıymet verdiğimizi söylememize rağmen uygulamada verdiğimiz kararlarda öyle olmadığı gözüküyor.

Hem çocuklarımızın hayat boyu terk edilme gibi bir korkuyu içlerinde yaşamaya neden olacak davranışlardan bir tanesidir.

Hem de içerideki havanın siz gelene kadar tükenmesi açından son derece yaşamlarını tehlikeye sokacak tam anlamıyla düşüncesiz bir davranıştır.

Dahası da kilitli bir arabada çocuğun başına ne geleceğinden bir habersiz yapayalnız bırakmamız gerektiğini düşüyorum.

Duran arabaya bile &cce...

Bebek Güvenliği

On iki aydan sonra bebeklerimiz bir hayli hareketlenmeye ve yerinde duramamaya başlıyor. Tam anlamıyla keşif dönemi. Zaten siz meraklı gözlerle etrafa saldırmasından anlayacaksınız. Ve ister istemez her hangi bir kazaya maruz kalmamak için önem alma ihtiyacı duyacaksınız. Elektrik prizlerin priz kapağıyla kapatılması, Evdeki kabloların ortadan kalkması veya düzeltilmesi, Mutfak dolapların bebek güvenlik aparatı ile kapatılması, Yakıcı şeylerin ulaşamayacağı yerlere kaldırılması, Evin dekorunda değişiklikler yapılması, ( her zaman ‘’hayır’’ yapma demekten ve tedirgin olmaktan çok daha iyi) Kaliforlerin ahşap dolapla kapatma imkânınız varsa kapatılması yoksa da dekorla biraz oynayarak koltuklarınızla önem almanızı tavsiye ediyorum. Kesici maddelerin ulaşılmayaca...