herşey kadınlar için facebook herşey kadınlar için twitter herşey kadınlar için instagram

Kahve Gebelikte Başarı Oranını Düşürüyor

Avrupa Üreme ve Embriyoloji Derneği kahve tüketiminin günde 5 fincan ve daha fazlası tüp bebek tedavisindeki başarı oranı düşürdüğünü açıkladı.

 

Tüp Bebek Aşamasında ' Genetik' Karar

Biyoteknoloji firması BlueGnome Ltd. tarafından geliştirilen bir test sayesinde tüp bebek aşamasında enjekte edilmesi düşünülen rahmin içindeki gerekli ve yeterli genetik unsurların olup olmadığı 24 saat sure yöntemiyle tedavinin başarı oranı anlaşılacak. Bu yöntem sayesinde ise tüp bebek tedavisindeki başarı oranı hızla artacaktır. 
 

Üreme Kuralları Değişiyor

İngiltere’de yayımlanan The Independent gazetesinin “Bilim insanları insanda üremenin kurallarını yeniden yazıyor” başlığıyla dün yayınladığı özel habere göre, İskoçya’nın Edinburgh Üniversitesi uzmanları ile ABD’deki Harvard Tıp Okulu’nda bulunan meslektaşlarının yürüttüğü proje bilimde “çığır” açabilir.

Kök hücreden laboratuarda üretilen yumurtalar döllenebilirse bu kıtlık ortadan kalkacak. İlk aşamada döllenecek yumurtalar “deneysel” olacağı için herhangi bir kadının rahmine nakledilmeyip yok edilecek veya dondurulacak.

Ancak denemeler başarıya ulaşınca “sınırsız sayıda yumurta” oluşturulması mümkün olacak. Bu sayede yumurtalıkları...