herşey kadınlar için facebook herşey kadınlar için twitter herşey kadınlar için instagram

Sevgilinize Yatak Odanız ‘da Küçük Bir Ayrıntı

14 Şubat günü sevgililer gününde size özel yatak odanızı özel ve albenili yapabilirsiniz.

Hayal gücünüzü kullanmanız yeterli.

Bir kadına kendini en özel hissettirecek bir ayrıntı…

Evde Alınması Gereken Önlemler Arasında

Pilli Duman Detektörü ( ayrıca çok ucuz )
Gazı otomatik kesen emniyetli olacaklar
Yangın söndürme cihazı
Doğal gaz kombilerin ise balkon ‘da evin içinde değil dışında olması havalandırmasıyla
Şofbenli evlerde ise baca temizliğine özen; ayrıca yıkanırken banyo kapısının kapatılmaması
Evde Yangın Çıkarsa
Yangın çıktığı esnada ise soğuk kanlığımızı elden bırakmadan ilk önce başkalarına sesimizi duyurmak
Başkaların Alo Yangın İhbar hattını 110 aramalarını ve yardım getirmelerini istemek
Evimizi kurtarmamız yerine canımızı kurtarmak ve evi bir an önce terk etmektir.
Ev halkına yangın çıkarken nasıl hareket edilmesi önbilgi verilmeli

Evdeki Yangınların Asıl Çıkış Nedenleri

Evdeki Yangınların Asıl Çıkış Nedenleri:

Elektrik kontağı
Evde kullanılan tüpler
Isıtıcılar ve soba ısıtmaları
Baca temizliğinin ihmali
Doğal gaz kombilerinin yanlış yerleştirilmesi
Şofbenlerin bacalarının izole edilmemesi
Çocukların kolaylıkla ulaşabileceği yakıcı maddeler
Çocukların evde yalnız bırakmamak
Evi ısıtmak adına ısıtıcıları açık bırakıp uykuya dalmamak ve söndürmeden evi terk etmemek
Söndürülmeden atılan izmaritler ve sigara izmaritleri yangına sebep olmaktadır.

Eviniz Yılbaşına Hazır mı

Yeni Yıla girmeden evimize renk ve heyecan katmaya ne dersiniz.
Yeni Yıl ağacıyla evimizin bir köşesine rengârenk ışıklarıyla, birbirinden güzel renkli toplarıyla renklendirebilir, sanki yılbaşı ağacımıza kar tanesi düşmüş gibi evimizi süsleyebiliriz.
Ayrıca çocuklarımızla beraber yaşayabileceğimiz en güzel paylaşım olacaktır.
Daha sonra yeniyıl ağacı süslemesi bittikten sonra;ışıkları kapatıp ailece yılbaşı ağacımızı çaylarımızı yudumlarken seyretmenin keyfine varabiliriz.
Evimizin her köşesini renkli mumlarla donatabiliriz.
Camlarımızı rengârenk ışıklarla süsleyebiliriz.
Pırıltılı yılbaşı süsleriyle evimiz ışıldasın.

Klima Seçerken

Evimize klima seçerken enerji tasarruflu ve düşük sesle çalışıyor olmalarını seçmelisiniz. Ve eğer evimizde klima kullanılıyorsak verimlilik ve hastalığın önlenmesi için filtrelerini sık sık temizlemeyi unutmayalım.

Haydi Geri Dönüşüme Katkı

 

Evimizde, işyerlerimizde veya tüketiğimiz ürünlerin ambalajlarını ayrı şekilde biriktirerek geri dönüşüme de katkıda bulanabiliriz.

Evimizdeki ambalaj atıklarını, diğer çöp kutularından farklı bir torbada biriktirip, apartman görevlisine bu şekilde teslim etmemiz yeterli olacaktır.

Beledeyimiz tarafından temin edilmiş geri dönüşüm kutularını da tercih edebilirsiniz. Bunlar beledeyimiz tarafından düzenli olarak toplatılmaktadır.

Ayrıca büyük marketlerde geri dönüşüm kutuları vardır. Eğer belediyemiz tarafından geri dönüşü bulunduğunuz yerde geri dönüşüm konteyneyleri yok ise Belediye başvurmanız yeterli olacaktır.

Çünkü il, ilçe ...

Tercih Edilen Aroma Yağları

Fesleğen

Tazeleyici etkisi var.

Okaliptüs

Arındırıcı etkisi olması yanı sıra nefes yolunu açma özelliğine sahiptir.

Sardunya

 Uyku sorunlarında rahatlatıcı etkisine sahip.

Melisa

Yatıştırıp, sinirleri güçleştirir.

Lavanta
 
En çok tercih ettiğim, Rahatlatıcı etkisi, uyku problemleri ve sinirleri yatıştırıp pozitif enerji verme etkisine sahiptir.

Gül

Gerginliği azaltıyor.

Ylang Ylang

 Afrodizyak etkili, duyguları harekete geçirir.

Aromatik Yağlar

Evlerinizin mis kokmasını ve enerji depolanmak istiyorsanız aromatik yağları tercih edebilirsiniz.

Aromatik  yağlar birkaç şekilde bulmak mümkün:

-Kokulu, kurutulmuş yapraklardan
-Parfüm kokulu taşlardan hatta evinize ayrı bir hava katar.
-Tütsü
-Veya romantizm yayan o kokulu rengârenk mumları hem evinizin dekoruna renk katmak için hem de yaydığı hoş kokulu kokunun evinizi mis kokmasını sağlar.

Balkonlarımız Renklensin

Mart ayı ile birlikte bahçe ve bitkiler ile ilgilenme vakti geldi. Saksını değiştirmek istediğiniz çiçeklere gün önceden bol su verin. Yeni saksının dibindeki su alma delikleri küçük taş parçalarıyla kapatın. Suyun girip çıkacağı açlık bırakın. Saksıyı dikeceğiniz çiçeğin cinsine göre uygun toprak ya da harçla doldurun. Çiçeğinizi en basit demir çubuk veya bıçak yardımıyla toprak tüpünü parçalamadan saksıyı ters çevirerek en kolay şekilde çıkarın. Yeni saksınıza yerleştirdiğiniz çiçeği toprağın üzerine ortalayarak oturtup kenarlarını çiçek toprağı harcını boşaltarak doldurun. Alttan su çıkıncaya kadar bolca su cansuyuverin. Çö...

Cam Filmleriyle Tassaruf

Evinizde cam filmleri kullanarak enerji masrafınızı azaltabilirsiniz. Kışın içeride tutarak ısı kaybını önleyen camlar, yazın ise ısının içeri girmesini engelleyerek soğutma masrafını azaltır.

Çevre ve Biz

Evimize nasıl önem ve dikkat ediyorsak çevremize de o denli önem vermeliyiz. Çünkü dünya kaynakları tükenmiş halde, önünü alamayacağımız bir hal almadan çevre kirliği ve enerji tasarrufu konusunda bir şeyler yapmak biz insanların da elindedir. Ne yapabiliriz? Gereksiz ışık yanan ışıkları söndürerek, açık kalan musluklara dikkat ederek, sokaklarımızı daha temiz kullanmaya özen göstererek, çöplerimizi geri dönüşümleri olacak şekilde ayrı poşetlere ayırarak bizlerde çevremizi korumaya özen gösterebiliriz. Binalarımızı yalıtma kararı alarak enerji tasarrufunda bulunabiliriz. Tasarrufu ampul kullanımına dikkat ederek. Enerji verimli cihazlar kullanarak. Elektronik cihazlarınızı açık bırakmayarak ...

Ev Aletleri Seçerken

Her gün o kadar çok fonksiyonlu büyük/küçük aletler çıkıyor ki, insan onları almamaktan kendini alıkoyamıyor. Peki, bu kadar alet seçimi varken biz nelere dikkat etmeliyiz? Mutfakta uyuma ve çok fonksiyonlu olmasına, fazla yer işgal etmeyecek ebatlarda olmasına ve pratik bir o kadar da kullanımı kolay olmasına dikkat etmeliyiz. Garanti belgesinin uzun vadede olmasına ve bozulma karşında kaliteli bir hizmetin var olmasına ve kolay iletişim olmasına ve ürünün kolay teslim edilip, problemsiz şekilde sizlere en kısa zamanda ulaştırılmasına dikkat etmeliyiz. Aldığımız ürünü bulaşık makinesinde yıkanalabilir  özelliğin olmasına ve çelik bıçakların olmasına dikkat etmeliyiz.  

Hayvan Beslerken

Evinizde bir hayvan beslemeye karar verdinizde sorumluklarını eğer üstleneceğinize inanıyorsanız bu kararı almanızı tavsiye ederim. Hayvanlar insanların en büyük dostu, enerji kaynağı, ailenin bir ferdi olarak görülürse anlam kazanan bir kavram. Onlarda bakıma ve ilgiye muhtaç mahsum gözlerinizle sizin sevginizi bekleyen canlılardır. Suyunu ve mamasını hem karşılayabilmek hem de düzenli bir şekilde verilmesi gerekir. Aşıları eksiksiz olarak uygulatın ve bunun için muhakkak bir veteriner anlaşın.

Hayvanlarınıza vakit geçirin, oyunlar oynayın ve okşayın. Hayvanlarınıza dayak atmayın, işkence etmeyin, dövüştürmeyin. Böyle durumlara rastladığınızda İl Çevre Müdürlüğü ya da polise şikâyette bulunun. Baktığınız hayv...

Evimizdeki Fazlalıklardan Kurtulalım

İlkbaharla beraber evimizi gelin köşe bucak bir gözden geçirip, fazlalıklarımızdan kurtulalım.

• Gerçekten hangi eşyalara ihtiyacımız olduğunu tespit edelim.

• Hiç kullanmadığımız eşyalarımızı ihtiyacı olanlara hediye edelim.

• Sizi mutsuz eden eşyalardan kurtulun

• Düzeltme yaparken yeni stilinizi keşfedin, yıllardır sadece çekmece de veya dolapta bekleyen takı ve eşyalarınıza veda edin. Göreceksiniz ki üzerinizden büyük bir yük kalkacak hem ihtiyacı olanları sevindireceksiniz hem de kendinize zevkinize hitap edecek yeni eşyalar alma fırsatı doğacak.