herşey kadınlar için facebook herşey kadınlar için twitter herşey kadınlar için instagram

25.Kare

25. Kare Tekniği Nedir?

Ben konuyla ilgili hem görsel hem de makaleler okumuştum. İnternette araştırma yaparken 25,Kare ile ilgili yazı buldum; ve site sahibinin izniyle bu yazıyı size olduğu gibi dikkatle okumanızı ve bilhassa çocuklarımız için çizgi Filmlerde v.s konularda tedbiri elden bırakmayalım diyorum.

BİLİNÇALTINA YÖNELİK MESAJLAR :

Bilinçaltını etkilemeyi hedefleyen mesajlara “subliminal” adı verilir. Genel olarak “bilinçaltına yönelik gizli mesajlar olarak ifade edebiliriz. Kişinin bilinçaltına ‘’subliminal’’ mesaj göndermenin birçok yolu bulunuyor.

Bunlardan en çok kullanılanları :

1. Dijital ses dosyalarına gizlenen işitsel yolları.

...

Çocukların Konuşmasında Geçikme

Çocuklarımızın konuşmasında gecikmesinin en önemli sebeplerden bir tanesi televizyondur. 2,5 yaşına geldiğinde 50 kelime söylemsi 3-4 yaşına da konuşmasının yüzde 50 si anlaşılıyor olması gerekiyor. Çocuk 3-4 yaşında geldiği halde konuşmuyorsa, konuşma gecikmesinden söz ediliyor. İlk önce işitme testi uygulanıyor. Eğer sonuç normal çıkarsa terapistler çocuklarla konuşuyor. Geçmiş konuşmalarda aile ve evdeki tutumlar çok önem taşıyor. Bütün gün televizyon seyretmesi çocuğun, konuşmasını geçiktiren faktörlerden bir tanesi. Terapi görülse bile iyeleştirme süreci yavaşlıyor.        

Parmak Emmesini Terk Ettirme Çabam

Devamlı elinde bir şey tutmasını sağladım fakat başarılı olamadım. Daha sonra tırnaklarına doktoruma danışarak acı oje sürerek bıraktırmayı başardım. Acı ojeyi uyuduktan sonra sürüyordum. Eli ağzına geldiğinde acımsı tat emme alışkınlığını terk etmesini sağladı. Yaklaşık iki hafta sürdü.

Tuvalet Eğitimi

Sizlerle tuvalet eğitimi bilgilerimi paylaşmak istiyorum:

Size kakasını veya altını ıslatması söylemesi bundan rahatsızlık duyduğunun ve tuvalet eğitimi için hazır olduğunu gösterir.

Aşama aşama olarak gitmenizi tavsiye ederim çünkü onları ürkütmeden geçiş kendilerini daha  güvende olmalarını sağlıyor. Ben öğlenleri alt bezini ıslatıp ıslatmadığını kontrol ettim. Islatmadığı için öğlenleri alt bezini açarak uyutmaya başladım.

Oturağını önceden alıp onu alışmasını sağladım. Ve kıyafetleriyle oturmasını sağladım. Ve tam öğlen altını ıslatmadığı alışkanlığı edindikten sonra akşamları gece yatarken de çıkarmaya başladım. Uygun zamanı havaların ısınmasını bekleyip halıları kaldırdıktan sonra bezinden de k...