herşey kadınlar için facebook herşey kadınlar için twitter herşey kadınlar için instagram

Madde Tacirlerin Hedefi Sen Olma

Bir kereden bir şey olmaz düşünmeyin…
Sizlere madde bağımlılığını deneme teklifine karşı tek cevap Hayır deyin.
Hayırlarınızla çevreniz sizleri kabul görsün ve öyle popüler olun.
Ailenizi üzmemek ve topluma zarar vermemek için Madde bağımlılığına Hayır…

 

Evlenme Kararı Almadan Önce Bu iki kavrama dikkat!

Evlenme kararı aldığınız da örf ve adetlerinizin yörelerinize yakın ‘’eşler ‘’ aileler olmasına özen göstermenizi tavsiye ederim. Örf ve adetleri size uzak ve ters düşenlerden uzak durmanızı tavsiye ederim. İlk başlarda önemsiz gibi olan kavramlar, daha sonrasında size pek hoş gelmeyecektir. Erkekler evlendiğinde bebeklerinizi kimin kollarında, nasıl bir annenin yetiştirmesini istiyorsanız bunu düşünerek seçimizi yapmanızı tavsiye ederim. Kızlarımız ise hangi ailenin soyadını taşımak, soyunun devamını getirmek ve kimin tohumunu bir parçasını dünyaya getireceği eşler seçmelerini tavsiye ederim.

Gençlerimize Mektup

Hayatın tozpembe renklerine kapılıp gitmeyin. Bir tek sevgiyle besleneceğiniz merciyi karşı cinsleriniz görmeyin. Etrafınızdaki güzellikleri kendinize görebilme fırsatı tanıyın. Kuşların cıvıltısını, yeşeren tomurcukları, güneşin doğuşunu ve batışını keşfedin. Akıl ve el becerinizin farkına varın. Anne ve babanızın söylediği her şeye kulak verin; size zor gelse de sözlerini dinleyin. Anne ve babanızın ellerinin uzanamayacağı yerlere gitme kararı vermekten kaçının. Çünkü onlar, bu dünyada size en az zarar düşünebilecek tek kişilerdir.

Hayatınızla ilgili bir karar verme aşamasına gelmeden önce mutlaka ailenize danışın. Çünkü zararın neresinden dönerseniz kardır. Arkadaşınızın veya sevgililerinizin sizi üzecek derecede bir ha...