herşey kadınlar için facebook herşey kadınlar için twitter herşey kadınlar için instagram

KUANTUM DOKUNUŞ NEDİR

Kuantum-Dokunuş; kainatta var olan, bize canlılık veren Yaşam Gücü enerjisini kullanarak, sağlıklı bir bedende olması gereken düzeyde iyileşme sağlayan, ellerle uygulanan doğal bir şifalandırma metodudur. Deneyimlemeden inanılması oldukça güçtür.
Sadece hafifçe dokunarak, bedenin kendi şifa gücünü harekete geçirirsiniz. Sadece hafif bir dokunuşla bedendeki kemiklerin kendiliğinden düzeldiklerini gözlemleyebilirsiniz. Bununla birlikte Kuantum-Dokunuş ile ağrıların azalması, yaralar ve yanıkların hızla iyileşmesi mümkün olabildiği gibi, bedendeki tüm organ-sistem-salgı bezlerinin denge içinde fonksiyon göstermelerini de sağlamaktadır. Genel anlamda Kuantum-Dokunuş enerjisi aldıktan sonra ke...

Yeni ay Nedir Ve Ne Yapmalıyız

Yeni ay, yeni başlangıçlar dönemidir. Yeni başlangıçlar için fikirler ortaya koymak ve bunları eyleme dökmek üzere hareket geçmek için doğru zamandır.
Mevcut olan iş ya da projeleri de geliştirmek, büyütmek için adımlar atabilirsiniz.
Büyük ve önemli kararlarınızı gözden geçirmeye koyulabilirsiniz.
Tüm bunları yaparken, zihninizden geçirebileceğiniz gibi yazmayı da seçebilirsiniz. Ne istediğinize çok dikkat ederek. Aşk istiyorum, para istiyorum gibi basit ve sıradan değil. İstekleriniz size özel olmalı, sizi yansıtmalı ve size neler katacağını gerçekten hissedebiliyor olmalısınız.
İsteklerinize sahip olmak sizin için neden önemli?
Sahi...

Yeni Yıl Olumlaması:

Yeni yıla girerken evrende mevcut ve sınırsız olan kaynaklarla bütünleşerek; yepyeni hedeflerle, yenilenen enerjimle, güçlü yanlarımı ve sağlığımı daha da güçlendirmeyi, sevgide ve akışta olmayı, maddi kaynaklarımı arttırmayı, yaşamıma sevgi ve enerjisi yüksek olan kişileri kabul etmeyi, dengede olmayı seçiyorum.

Yasemin ÖZKUL AYDIN
YSM Sentez Akademi
Kurucu-Eğitmen
Kişisel-Kurumsal Gelişim Danışmanı
 

YENİLENEN YILI NASIL KARŞILAMALIYIZ?

Her yılın bu zamanları bir telaş, bir farklılık alır insanları. Kiminde hakim olan duygu hüzün, kiminde heyecan, kiminde de ümit etmektir. Hüzün her birimizin içinde bir yerlerde azıcık da olsa hissettirir kendini. Bitmiş bir yıl vardır artık. Birçok yaşanmışlıkla; bazıları sevincimize tanık olmuş, bazıları da kederlendirmiştir, unutamadığımız acılar yaşamışızdır belki de. Zordur bazı acıları, yalnızlıkları kolayca silip atmak yok saymak. Hafızamızda yer edinirler kalıcı gibi, biz izin verdiğimiz sürece elbet. Sevindiğimiz, mutlu olduğumuz anlarımız, bizi canlı kılan, yaşadıklarımıza anlam katıp yüreğimizi coşturan.

Her nasılsa tüm bu yaşanmışlıkları bir anda gitmekte olan yıla yükleyiveririz hemen. Sanki yaşadıklarımız sadece zamana özgüymüş, o yıl...

Dolunay Ne Zamanıdır ve Ne Yapılmalıdır

Dolunay başladığımız işleri, projeleri bitirmek için doğru zamanlamaya işaret eder. Borçları kapatmak, yarım kalan işleri bitirmek.
Arınma ve temizlenme zamanıdır aynı zamanda. Zihnimizi meşgul eden ve kısıtlayan düşüncelerden arınma, evinizdeki, odanızda, dolaplarınızda fazla olan ve kullanmadığınız, hoşunuza gitmeyen tüm eşyalarınızdan uzaklaşmak için ideal an. Bırakmak istediğiniz alışkanlıklarınızı bırakmak için de harekete geçebilirsiniz.
 

 

Yasemin ÖZKUL AYDIN

YSM Sentez Akademi

Kurucu-Eğitmen

Kişisel-Kurumsal Gelişim Danışmanı

 

OLUMLAMA NASIL YAPILIRSA ETKİLİ OLUR

Olumlama yapmaktaki amacımız, bilinçaltımıza doğru kodlamaları yapmak ve bu doğrultuda seçiciliğe adapte olmaksa o zaman bu işi doğru yöntemle yapabilmek onu etkili kılacaktır.
Nedir doğru yöntem?
Öncelikle Olumlamaların etkisine ve gücüne inanmak gerekir. Yazılı olduğu yerden okurken, olumlama cümlelerinin herhangi sözcükler ya da cümleler değil, gerçekten izin verdiğiniz ölçüde yaşamınıza dokunuşlar yapabilecek sihirli ifadeler olduğunu bilmelisiniz. Sıradan sözcükleri okurmuşçasına okumak elbette ki hiçbir fayda sağlamayacaktır. Burada önemli olan, her bir sözcüğün ve anlamının sahip olduğu enerji frekansını hissedebilmek, onun karşılığı olan titreşimi yaratacak etkide okumaktır. Aslında s...

Olumlamalar Ne Zaman Yapılmalıdır

Olumlamaları her anımızda kullanmak önemlidir. Aslında, sürekli olumlu düşünüyor ve cümle kuruyor olmak bizi besler. Bu zamanla kazanılacak bir alışkanlık olarak da değerlendirilebilir.
Bununla birlikte, yeni başlayan günümüze, yeniliklere uyandığımız günümüze, güneşin yeniden doğduğu, taptaze enerjisini cömertçe bizlere sunduğu sabah saatlerinde özellikle de güneşin doğduğu, doğmakta olduğu saatlerde olumlamalarla güne başlıyor olmak elbette ki çok daha etkilidir. Yeni doğan günün enerjisini de kendinize, olumlamalarınıza katmış, enerjinizi kat be kat arttırmış olursunuz.
Bir de şöyle düşünün: Elde edilecek her mükafatın bir bedeli vardır. Elde etmek istediğiniz şey ne kadar değerliys...

OLUMLAMA NEDEN YAPILIR?


Size geçmişte yaşadığınız ve sizi fazlasıyla etkileyen, unutamadığınız bir yaşanmışlığınızı anlatın desem, aklınıza neler gelir?
Bir an durup düşündünüz mü?
Aklınıza ilk gelen ne oldu?
Olumlu yaşanmışlıklar mı yoksa olumsuzlar mı?
Çoğunlukla ilk hatırımıza gelenler bizi üzen, kırılmamıza ve yaralanmamıza sebep olan anılarımızdır. Çünkü bu durumlarda yaşadığımız duygularımızı çok daha yoğun hissederiz. İlk hatırlananlar da her zaman duygusal anlamda yoğunluk yaşadıklarımızdır.
Aynı şekilde günde zihnimizden binlerce düşünce geçiyor ve bunların ne yazık ki yaklaşık yüzde altmış beşi olumsuz düşünceler. Karamsar yanları ağır basan kişilerde ise bu oran yüzde doksanlara kadar ulaş...

Yavaşlamak Lazım

Yavaşlamak Lazım
 
Tanrım...!
 
Beni yavaşlat, Aklımı sakinleştirerek kalbimi dinlendir.
 
Zamanin sonsuzluğunu göstererek bu telaşlı hızımı dengele.
 
Günün karmaşası içinde bana sonsuza kadar yaşayacak tepelerin sükunetini ver.
 
Sinirlerim ve kaslarımdaki gerginliği,belleğimde yaşayan akarsuların melodisiyle yıka , götür.
 
Uykunun o büyüleyici ve iyileştirici gücünü duymama yardımcı ol.

Anlık zevkleri yaşayabilme sanatını öğret;
 
Bir çiçeğe bakmak için yavaşlamayı,
 
Güzel bir köpek ya da kediyi okşamak için durmayı,

Güzel bir kitapt...

Lao Tzu Sözleri

"Yaşamın doğal bir biçimde akmasına izin ver;
Onun da mükemmeliğin kabı olduğunu bil.
Soluk alıp vermen gibi,
Bazen önde bazen gerisindesindir;
bazen insanlarla beraber bazen yalnız başınasındır."Lao Tzu
 

Negatif Enerjiyi Temizlemek

İşyerinizdeki veya evinizdeki negatif enerjiyi temizlemek istiyorsanız bazı bilgeler “ adaçayı tütsüsü yapın önerisinde bulunmaktadırlar. Sizler de arzu ederseniz yeni ay’da veya dolunay zamanında adaçayı tütsüsüyle evinizi negatif enerjiden tütsüleyerek arındırabilirsiniz. Veya işleriniz ters gitmeye başladığına her attığınız konu ertelendiğinde adaçayı tütsü negatif var olan enerjiyi arındıracaktır.

Yeni Ay Neyin Habercisidir

Her yeni ay da hayatımızla ilgili bitişlerin ve başlangıçları beraberinde getirdiği söylenmektedir. Yeni ay’da sizlere tavsiyemiz dua etmeniz ve dilek ve isteklerinize direkt konsantre olmanızıdır. Ruhunuzu ve bedeninizi meditasyon yardımıyla dinlendirmenizdir.

Gelecek Bugünden Tasarlanıyor

Şimdi neler düşündüğünüze, hissettiklerinize ve neler yaptığınıza özetle; nasıl bir gelecek tasarlamakta olduğunuza bakın !
Bizler bilinçli ya da bilinçsizce talep edip, hayatımızı kendi seçimlerimizle şekillendiriyoruz…
Ne gariptir ki çoğunlukla da neler olmasını istemediklerimizi dillendiriyor ve deneyim olarak da onları yaşıyoruz…
Oysaki yapılması gereken dengede kalmak, istediklerimize odaklanmak, hissetmek, kendinizi ifade etmek (çalışmak, üretmek);
korku, endişe, kaygı ve olumsuz bilinçaltı kalıplarından özgürleşerek; bizim için en hayırlısının olacağının tevekkülü ile,
anın farkındalığında yaşadığınızda kendiliğinden OL’maktadır herşey…’’
...

Zihinsel Prangalardan Kurtulmak

Son dönemin güncel konularından biri, pek çok danışanımda da karşılaştığım zihinsel tutsaklıklar…
 
Sanırım olayın içerisindeyken, inançlarımız, değerlerimiz ve / veya genellemeler yüzünden kendi kendimize engel koyduğumuz için ulaşmak istediğimiz hedeflerimize ya da yaşamayı arzu ettiğimiz mutluluğa ulaşamıyoruz. Bu durumu bazen o kadar abartıyoruz ki, gerçekten deneyimin içerisindeki öğretiyi, fırsatı ya da çözümü kaçırabiliyoruz.

İşte yaşam koçlarının, yönlendirme yapmadan, tavsiye vermeden, öneride bulunmadan doğru zamanda doğru soruları sorarak, koçluk sezgileri ile yönettiği süreçlerde bu zihinsel prangalar kendiliğinden kırılıveriyor&he...

Sınav Olumlaması

Üniversiteden mezun olduğum gün kepimi havaya fırlatırken,sevincimi ve sevdiklerimin yüzündeki mutluluğu görürüm.olumlamasını gözlerinizi kapatarak ve o anı yaşayarak hayal edin ve inanarak tekrar edin.

Korkularınızla Yüzleşin

Hepimizin yüreğinin derinliklerinde sakladığı ve kendimize dahi itiraf etmekten ürktüğü korku ve endişerimiz var.

Yarınlarımıza duyduğumuz endişeler, iş yaşamımızla ilgili endişeler,ilişkilerimize duyduğumuz endişeler,çocuklarımız için duyduğumuz endişeler  gibi

Korktuğumuz herşeyi içimizdeki endişeyle kendimize çağırdığımızı biliyor muydunuz. Kokularımıza odaklandığımızda içimizdeki enerji ile hayatımıza onu davet ediyoruz.

Ve korkularımız her neyse bir anda olduğuna tanık oluyoruz.

İşte bu yaptığımız en büyük yanlış. Sevdiklerimiz için dahi düşündüğümüz her olumsuzluğu onların hayatına girmesini sağladığımızı biliyormuydunuz.

Korkularınızla yüzleşin, Korkularınızı kabul e...

Olumsuz Düşüncelerden Arınma Olumlaması

Gün içerisinde hepimiz dikkat etmeden konuşuyor ve o sözcüklerimizi tekrar ediyoruz.
Sanki bir nakarat gibi.
Son zamanlarda kendimde bu hataya tekrardan düştüğümü fark ettim. Bir Çare ararken; çare kendiliğinden ellerimin arasındaymış.
Sn. Nuray sayar’ın beyaz mucizeler kitabında olumsuz düşünceleri iptal edin yazıyordu. Aslında pek inanmamıştım fakat yapmaya başladığımda gelişmelere çok şaşırmıştım.
Size de tavsiyem bu iptal olumlamasını yapmanızdır.
Bir kâğıda olumsuz her düşüncenizi ve gün içerisinde söylediğiniz olumsuz sözlerinizi yazın, yakın ve yaktığınıza da tuvalete atın ve sifonu çekmeyi unutmayın..
Arının…
Ve bu sözü söyley...

Kendini Olumlu Hissettiren Olumlama

“Her kendinize aynaya kendi gözlerinizin içine bakarak;
-Ben çok mutlu ve huzurluyum. Yaşadığım her gün için şükrediyorum.”demeyi kendinize alışkanlık haline getirin.
Her şey kendinizi önce sevmenizle başlar ve mutluluğu kendinizde bulmaya başlarsınız.

Hayal Gücü ve Başarı

   
Hayal etmek yaratmanın başlangıcıdır. Ne istediğinizi hayal ederseniz, hayal ettiğiniz şeyi istersiniz, hayal ettiğinize dönüşürsünüz ve sonunda istediğinizi yaratırsınız.”
Düşlerinize dikkat edin, gerçekleşebilir…
Siz var olan şeyleri görür ve şöyle dersiniz: Neden? Ama ben olmayan şeyleri hayal ederim ve derim ki: Neden olmasın?
Düş gücünden yoksun insanları kurtarmak için, her çağda bir başka İsa azap içinde kendini kurban mı etmelidir?
Başarısızlık başarının anahtarıdır.
Eğer yürüdüğünüz yolda zorluk ve engel yoksa bilin ki o yol sizi bir yere ulaştırmaz.
Birinci adamlar güneşi, ikinci adamlar gölgeyi sever.
Yapan...

Günün Olumlaması

Güne güzel başlamak istiyorsanız ve hayat koşusturmasından bazı değerleri unuttuysanız ; her gün güne başlarken yazımızla kahvelerinizi yudumlarken başlayabilirsiniz.

 

Aşk Çağırma Olumlaması

Öncelikle kendinizle barışık olmanız gerekir. Kafanızdaki aşka dair ne kadar olumsuz düşünceler var ise iptal edin.
Aşkın sizi yakınmak yerine enerjinizi aşkı çağırmaya hazırlanın. Ve kendinizi sevmeyi öğrenin.
Siz kendinizi sevilmeyecek kadar özel hissetmezseniz, gelen aşklarınızda sizi sevmesini beklemeyin.
Unutmayın bu dünyaya geldiysek eğer her sevenin mutlaka bir alıcısı veya seveni mutlaka vardır.
Aşka hayatınıza davet edin ve çağırın.
“Ben aşka hazırım ve aşkı kabul ediyorum.
Ben korkularımla ve endişelerimle yüzleşiyorum ve gelecek aşkı kabul ediyorum.
Ve gerçek aşkı istiyorum.”
Aşk olumlamasını inanarak tekrar edin. Ve enerjinizi evrene gönderin.
Aşkınız sizi bulacaktır.

Olumlamalar Nasıl Yapılır ve Önemli Noktaları

Olumlama yaptığınızda tekrarladığınız sözlere gönülden inanarak söylemeden geçer. Kendinizi duyabilecek şekilde en az bir ay boyunca tekrar edilmesinde fayda vardır.
Sabah ve akşam tekrarlamanız yeterli olacaktır. Gün içerisinde de beyninizde düşünmenizde ve çağırmasında fayda vardır.
Olumlanın en önemli noktası şudur;
Gerçekleşmesi istemediğiniz şeylere odaklanmak yerine; olmasını istediğiniz şeylere odaklanmanızdır.
Ve gün içerisinde söylediğiniz negatif dileklerinize ve isteklerinize dikkat etmenizdir.
 

“ Sözlerinize dikkat edin, düşüncelere dönüşür; düşüncelerinize dikkat edin, duygularınıza dönüşür;duygularınıza dikkat edin, dav...

Sağlık Olumlaması

Her nefesimde ciğerime tertemiz havayı çekiyorum, sağlıklı ve güçlü olduğumu biliyorum.

Görsel Olarak Aşk Olumlaması

Aşk olunmasının en güzel yöntemi görsel olarak aşkınızla beraber kendinizi görmek istediğiniz konumu bir objeyle veya beğendiğiniz bir resimle olumlamaktır.

Nasıl mı?

Sevgilinizin veya eşinizin sizinle nasıl bir aşk yaşamasını istediğiniz “aşk objesi “satın alın.

Satın alamıyor veya bulamıyorsanız bir beğendiğiniz herhangi bir görselli kesmeniz yeterli olacaktır.

Ve sonra sesinizi duyabileceğiniz bir tonda "size nasıl hitap etmesini istiyorsanız"  içinizden tekrar edin.

Ve satın aldığınız objeyi veya resmi daima sizin görebileceğiniz bir yere koyun.

Her gördüğünüzde size nasıl hitap etmesini istediğiniz sözcükleri tekrar edin.

O objede kendinizi ve sevgilinizi haya...

Terk Eden Sevgiliyi Geri Döndürme Olumlaması

Herkes eski aşklarını geri döndürme veya döndürmenin formülü arayışları içerisinde.

Siz aşkınız uğruna her şeyi yaptığınıza inanıyorsanız ve vicdanınız rahat ise ayrılığınızı kabul edin.

Çünkü;

Siz sevginizi avucunuzdaki bir kum taneleri olarak düşündüğünüzde;

Avucunuzdaki kumu ne kadar sıkarsanız kum o kadar avucunuzun içinde kalacaktır.

Fakat siz avucunuzu sıkmayı bıraktığınızda kum tanelerin ne kadarının sizin avucunuzda kalacağını görme şansına sahip olacaksınız.

Yani giden aşkınızı da bir kum taneleri olarak düşünsek;

Size kendi rızasıyla geri dönebiliyorsa zaten o sevgili artık sizindir.

Dönmüyorsa serbest bırakmanız sizin hay...

Kendinizi Koruma Altına Alma Olumlaması

"Bu günden itibaren artık ben izin vermediğim sürece kimse beni kırmaz,üzemez ve kötülük yapamaz."    

“Hayır” demek veya Sınır koyma Olumlaması

Nerede “Evet diyeceğime nerede “ hayır “ diyeceğime ben kolaylıkla ayırt edebilirim.
Saygı görmem ve başkalarına hoş görünmem için her söyleneni kabul etmem gerekmez.
Yeri geldiğinde kararlı bir şekilde “hayır” demem başkalarını rencide asla rencide etmez.
Tam tersine başkalarının bana saygı duymasını sağlar.

 

 

İtiraf Etmenin Faydaları

Hayatınızda önemli olaylar olmaya başladı fakat bu sırınızı kimselerle paylaşamıyorsunuz.

Tam konuşmaya yelteniyorsunuz; bir an düşünmekten kendinizi alı koyamıyorsunuz…

‘’Ya bir gün sırımın faturası pahalıya patlar, tehdit veya şantaj karşı karşıya gelirsem.’’ diye Ve tekrar yutkunuyorsunuz…

Biz sizler için düşündük… İtiraf etmek, insan vicdanını ve psikolojisini tedavi eden bir yöntemdir.  

İşte bunun için İtirafta bulunabilirsiniz…

Sonra kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz…

Birkaç dakika durup düşünün ve ne hissettiğinizi…

Bir rahatlama ve omuzlarınızdan kalkan bir yük…

Bu sırrınızı mil...

SAĞLAM KARAKTERLİ İNSANLARIN DOKUZ ÖZELLİĞİ

Baktıklarında berrak görürler.
Dinlediklerinde iyi duyarlar.
Görünüşleri sıcaktır.
Davranışları saygı yüklüdür.
Konuşmaları doğrudur.
İşlerini ciddi yaparlar.
Kuşku duyduklarında doğru soru sormasını bilirler.
Öfkelendiklerinde nedenini düşünürler.
Kazandıklarında adaleti düşünürler.

Konfüçyus

Çalışmak Bizi

Şu üç şeyden kurtarır:
-can sıkıntısı
-kötü alışkanlıklar
-yoksulluk
-Tanrının insana en güzel armağanı onu çalışmak zorunda bırakmasıdır.”Voltaire

Affetme Olumlaması

Sizlerle bildiğim affetme olumlamasını paylaşmak isterim.Ben bu olumlamayı genelde zihnimi meşgul eden kişileri ve olayları affetme adına yapıyorum.

Gözlerinizi kapatarak affetmek istediğiniz insanı gözünüzün önüne getirin ve ona deyin ki:
seni affetmeyi niyet ettim. seni affetmeyi kabul ettim.
Sana olan suçluluk duygularımı affediyorum,
Öfkemi ve kızgınlıklarımı affediyorum, bırakıyorum…
Kalp kırıklıklarımı bırakıyorum…
Korkularımı bırakıyorum…
seninle yaşadığım her şeyin benim hayrıma olduğunu kabul ediyorum ve seni affediyorum.

Yeni Yılda Saat 24.00 Gösterirken

Yeni yıla girerken sevdiklerinizi tebrik ederken; yeni yılı evinizdeyseniz ya balkonda gökyüzüne bakarak temiz havayı içinize çekerek girmenizi tavsiye ederim.

Sokaktaysanız gökyüzüne yüzünüzü çevirmeyi ve vücudunuzun her organlarınlarınıza temiz havayı çekmeyi ihmal etmeyin.

Eğlencede olsanız bile kapının önüne çıkmayı ihmal etmeyin.

Bu yurt dışında pek sık yapılan inanışıdır.

Her zaman yeni kapı açmak ve gökyüzüne bakmak en iyisidir.

Ve ben hep yaptım ve yapacağım.

Yeni Yılın Size Eş Getirmesini İstiyorsanız

 Bu sene ruh ikizinizi bulmaya kararlıysanız saat 24.00 göstermeden önce beğendiğiniz bir erkek parfümünü üzerinize sıkın ve eşinizin veya sevgilinizin nasıl olması gerektiğini hayal edin ve onu çağırın.

Bunu ben yaptım daha doğrusu bir büyüm aniden erkek parfümünü kapıp üzerime sıktı ve ne  yapmam gerektiğini söyledi.

İlk başlarda inanmamıştım ama çok enteresan senesi bitmeden evlendim.

Yeni Yılda Para Olumlaması

Yeni yılda cüzdanınızda hiç paranın bitmemesini istemiyorsanız;

lila veya mor rengi bir bir kâğıt veya kumaşı hem cüzdanınıza koyun. 

Cüzdanınızdan hiç çıkarmayın.

Evinizde bir tarafa mor veya lila rengi bir kumaş mutlaka koyun.

Bir şal veya mor rengi olan bir şeyi kıyafetinizle tamamlayın.

Yeni yıl Bereket Olumlaması

Yeni yılda evinizde bol ve bereketli bir sene geçirmek istiyorsanız; yeni yıl akşamı tadımlıkta olsa evinizde yeşil mercimek yemeğini ve içine biraz pirinç katarak pişirin . Ailenizle afiyetle yiyin.

Pişirdiğiniz esnada besmele çekmeyi unutmadan; bolluk ve bereket düşünmeyi de ihmal etmeyin.

Ayrıca mutfak masanız veya evinizin bir köşesine cevizler, mandalina, nar, çerezlerle, çikolatalarla donatılmış bir sepet hazırlayın.

Yeni Yılda Tüm Dilek Olumlaması

Temiz renkli bir kâğıda, renklide olabilir ;seçeceğiniz renge dikkat etmelisiniz.

Bütün dileklerinizi olmuş ve yapmış gibi yazın.

Her zaman görebileceğiniz bir yere koyun.

Hatta zihninizde yer edinmesi için  sizi ve ailenizi çağrıştıran güzel bir fotoğrafla tamamlayın.

Seneniz bitmeden yazdıklarınızı bir kez daha okuyun.

Yazdıklarınızın nasıl  olduğunu  fark edeceksiniz.

Kâğıt Renk Seçiminde ise:

Lila ve mor rengi: Para

Kırmızı ve Pembe: Aşk

Gök mavisi de: Huzuru simgeler

Sarı rengi: lütfen seçmeyin hastalığı çağrıştırır.

Yeni Yıl Olumlamaları

Yeni yıl olumlamaları  her sene yapılan ve hepimizin yeni umutlarla yeni yılı karşılamamıza neden olmaktadır.

Tüm dünyada şans, bereket veya mutluluk getirdiği inanılan inanışlar vardır.

Bunlar senelerdir kişiler büyüklerimiz tarafından denen bir tanesi de benim şahsım deneyip tecrübe edilmiştir.

Yeni yılla girerken sizlere şans, bereket, eş veya sevgili getirecek olumlamaları veya inanışları paylaşmak istiyorum.

Herkesin dileklerini Rabbim kabul görsün.

Kendimiz Olabilmek

*Rol yapmayı bırakıp,” Hayır”demeyi başarabiliyorsak,

*Etraf ne değer eleştirine fazla takılmadan, yaşayabiliyorsak,

*Kendimizden fazla ödün vermekten vazgeçip, yetişebildiğimiz kadarıyla yapmaya başlarsak,

*Beğenmediğimiz her şeye “ Ben Beğenmedim” diyebiliyorsak,

*İşte o zaman içimizdeki huzuru hissedip sizi “ Siz “olarak sevenleri yanınızda görmekten mutluluk duyar, mutlu olursunuz.

Her Dolunay Tutulmasında Neler Yapılır

Her ayın sonlarında dolunay tutulması yaşayacağız.Bu dolunay çok güçlü bir tutulma olacak.Özellikle ilişkilerde beklenmedik sonlanmalar olabilir.
Dolunay bırakmak istediklerimizi bırakmak, hayatımızdan çıkarmak istediklerimizi çıkarmak, negatif tüm düşüncelerimizi olumluya donüştürmek için harika bir fırsattır.

Dolunay zamanı size acı, endişe veya korku veren, canınızı yakan,kalbinizi acıtan herşeyi, hayatınızdan tüm çıkarmak istediklerinizi, geçmişinizden gelen ve bırakmak istediğiniz tüm hatıraları, affedemediklerinizi, neyi geride bırakmak istiyorsunuz onları bir kağıda yazın.

Yazarken karşınızdaymış gibi ve içinizden nasıl geliyorsa hiçbirşey saklamadan yazın...

Ve Yüce Al...

Her Yeni Ayda Yapılması Gerekenler

Her yeni ayda isteyip her dolunayda özgür bırakmak gerekiyor.
Yeni ay yeni başlangıçlar demektir.Yeni ayda hayatınızda olmasını istediğiniz ne var ise hepsini olmuş gibi beyaz bir kağıda yazın.Yazıya besmele ve üçer kere yaradana teşekkür edin ve ardından şükredin.Hayatınızda neleri değiştirmek istiyorsanız hangi alanda yenilik düşünüyorsanız olmuşçasına gökyüzünden isteyin ve inanın gökyüzü o isteklerinizi size geri verecektir.
Yeni ay genellikle her ayın ortaların Eylül ayı için 15-16-17 olması gibi...

Pozitif Enerjik Olmanın Yolları

1.Enerjinizi etkiliyen negatif olay veya kişilerden uzak durun.
2.Kendinizi iyi hissettiren alışkınlaklarınızın listesini yapın ve hayata geçirin.
3.Bağımlılık haline gelmiş alışkınlaklarınızdan vazgeçin.
4.Sadeleşin özellikle Zihninizi
5.Dağınıktan kurtulun yerine düzenli olmayı tercih edin.
6.Her günün, kendine özel bir gün olduğunu yaşanılıp biteceği gerçeğini unutmayın ve günüzü iyi değerlendirin.
7." Hayır " demeyi öğrenin.
8.Planlarınızı artık ertemeyin ve uygulamaya koyulun.
9.Sizi üzecek kötü haberler veya dizilerden uzak durun.
10.Ve kendinize yönelin." mış " gibi yaşamayın..

 

Zorlukların Üstesinden Gelirken

Bir gün içerisinde hayatınız bir anda değişebilir, işinizden, evinizden veya sevdiklerimizden ayrılmak zorunda kalabiliriz.
Ve bir gün içerisinde tepe taklak olabilirsiniz.
İnanç sisteminiz ne olursa olsun zorluklarla nasıl baş edeceğiniz,
Ve alacağınız karar önemlidir.
Size sunulan zorlukların arkasındaki güzellikleri görebilmek önemlidir.
Her yaşadığımız zorlukların ve olumsuzlukların arkasında olumluluğa doğru yol olabileceğini unutmamak lazım.
Hayatın çok kısa olduğunu ve her şeye rağmen tadını çıkarmak gerektiğini bir an olsun unutmayalım...

Yeni Ay Olumlaması

Nuray Sayarı'nın Beyaz Mucizeler adlı kitabında okuduğum bir bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum:


19 Temmuz’da Yengeç burcunda yeni ayın doğacağını ve yeni ay'da yeni bir saksı alınması gerektiğini ve maydanoz tohumu alıp saksıya ekmemizi; ekerken de tohumu "Bu Yeni Ay'da evime işime bolluk ve bereket getirmesini istiyorum ve bunlar filizlenene kadar şansım ve bereketim artsın." diye olumlama yapmamız gerektiğini bilgilendirmiş.
Denemekte fayda var ve deneyen herkese bol şanslar diliyorum.
 

Her Güçsüzlüğün Üstesinden Gelmenin Yolu

 Bilinçaltı bedenin mimarı olduğundan ,işe  daha önce verdiğimiz emirleri değiştirmekle başlamayız.Ancak biliçaltı yeni bir hayata karar versekte de biliçaltına yeni düşünce biçimimizi işlemedikçe o, bir hafta, bir ay, bir yıl önce verdiğimiz emirleri getirir. Tek bildiği şey hizmet etmektir. Hiç düşündüğünüz olumsuz herhangi bir şey başınıza geldi mi? Geldiyse hiç şaşırmayın.Çünkü emir alıcı ve uygulayıcı bölümler tam bir uyum içinde demektir.

Şimdi biliçaltınzdaki eski olumsuz kalıpları yeni ve olumlu olanlarla nasıl değiştireceğimizi öğrenelim.

“Parlak bir yaşam için kendini yönetme,

Bu hayatımın dönüm noktası,

...

GÜLMENİN YARARLARI

1- Cinsel yaşamın daha iyi olmasını sağlar.

2- Soğuk algınlığından korur.

3- Şeker hastalığına karşı korur.

4- Tansiyonun dengede kalmasını sağlar.

5- Vücuttaki ağrıların azalmasına neden olur.

6- Stresi yok eder.

7- Mutlu hissettirir.

8- Saldırgan ve sinirli olmayı engeller.

9- Fiziksel olarak iyi hissetmenizi sağlar.

10- Sindirime yardımcı olur.

11- Kötü huylu tümörlerle mücadele eder.

Dr. Heiner Uber, araştırma sonucu ''Gülme Prensibi'' adlı kitabında gülmenin yararlarını onbir maddeyle anlatıyor.

Zaman Olumlaması

Düşünce gücüyle " gününüzü önceden yaratın. " Sizde benim gibi günün size yetmediğinden şikayet edenlerdenseniz öğrendiğim zaman olumlamasını paylaşmak istiyorum:

" Gerekenden fazla zamanım var." demeye veya telkin etmeye başlayın. Gün içerisinde bu olumlamayı söylemeniz yeterli ben yaptı ve yapıyorum çok faydasını gördüm.

Para Olumlaması

" Gücüm yetmiyor sözü yerine  " isteğim her şeyi satın alabilirim cümleleriyle değiştirin.

Borçlarınıza değil; bolluk ve berekete odaklanın. Mutlu olmak parayı kazanmanın en güzel yolu.. Ve kazanmak isteğiniz parayı hayal edin. İsteyin ve sahip olun.

İlişki Olumlaması

"Sevgiyi elde etmek için. içinizi onunla öyle bir doldurun ki;sevgiyi çeken bir mıknatıs olun.” Charles Haanel

İlişkinizin olumsuzluklarını başkalarıyla yakınmayın çünkü yakındıklarınız size fazlasıyla geri geliyor. Ben bunu gerçekten çok denedim ve çok doğru. Ve ilişkinize karşı üçüncü şahıs olarak olumsuzlukları dinlemek ve anlatmak var olan ilişkinizden daha çok çabuk soğumanıza neden oluyor.

"Bir ilişkiyi yürütebilmek için, o ilişkinin diğer olumlu tarafını düşünün ve takdir ettiğiniz noktalarına odaklanın, iste onlar size çoğalarak geri gelecektir."  Marci Shimoff

Bir sevgi dolu ilişki için özetle:

Bir ilişkiyi...

Düşünün,İsteyin ve İnanın

Herşeykadınlariçin takipçileri gelin hayatımızda düşünme gücüyle bir fark yaratalım.

Düşünelim, karar verelim ve istediğimiz her neyse sahip olalım. Biliyorum, hayatın akışına kaptırıp gidiveriyoruz ve kimi zaman bildiklerimizi zihnimizden rafa kaldırıyoruz ve unutuyoruz. Ben kendimi bildim bileli ya kişisel gelişim kitapları okudum ya da psikoloji/insan ilişkilerine dair kitaplar okumaktan büyük bir keyif aldım. Ben insanın olumlu düşünceleriyle neler yapabileceğini hem inanan ve mucizeleri yaşayan biriyim.

Şuan en son okuduğum kitap " secret " kitabıydı. Bir şeyin farkına vardım aslında bütün kişisel gelişim kitaplarında kullandıkları ortak bir lisan ve anlatmaya çalıştıkları kilit anahtarlar var olduğuydu. Ben hayatımd...