GÜNLÜK KUR BİLGİLERİ
Alış Satış
USD 7,3708 7,3841
EURO 8,942 8,9581
herşey kadınlar için facebook herşey kadınlar için twitter herşey kadınlar için instagram

KUANTUM DOKUNUŞ NEDİR

Kuantum-Dokunuş; kainatta var olan, bize canlılık veren Yaşam Gücü enerjisini kullanarak, sağlıklı bir bedende olması gereken düzeyde iyileşme sağlayan, ellerle uygulanan doğal bir şifalandırma metodudur. Deneyimlemeden inanılması oldukça güçtür.
Sadece hafifçe dokunarak, bedenin kendi şifa gücünü harekete geçirirsiniz. Sadece hafif bir dokunuşla bedendeki kemiklerin kendiliğinden düzeldiklerini gözlemleyebilirsiniz. Bununla birlikte Kuantum-Dokunuş ile ağrıların azalması, yaralar ve yanıkların hızla iyileşmesi mümkün olabildiği gibi, bedendeki tüm organ-sistem-salgı bezlerinin denge içinde fonksiyon göstermelerini de sağlamaktadır. Genel anlamda Kuantum-Dokunuş enerjisi aldıktan sonra ke...

Yeni ay Nedir Ve Ne Yapmalıyız

Yeni ay, yeni başlangıçlar dönemidir. Yeni başlangıçlar için fikirler ortaya koymak ve bunları eyleme dökmek üzere hareket geçmek için doğru zamandır.
Mevcut olan iş ya da projeleri de geliştirmek, büyütmek için adımlar atabilirsiniz.
Büyük ve önemli kararlarınızı gözden geçirmeye koyulabilirsiniz.
Tüm bunları yaparken, zihninizden geçirebileceğiniz gibi yazmayı da seçebilirsiniz. Ne istediğinize çok dikkat ederek. Aşk istiyorum, para istiyorum gibi basit ve sıradan değil. İstekleriniz size özel olmalı, sizi yansıtmalı ve size neler katacağını gerçekten hissedebiliyor olmalısınız.
İsteklerinize sahip olmak sizin için neden önemli?
Sahi...

Yeni Yıl Olumlaması:

Yeni yıla girerken evrende mevcut ve sınırsız olan kaynaklarla bütünleşerek; yepyeni hedeflerle, yenilenen enerjimle, güçlü yanlarımı ve sağlığımı daha da güçlendirmeyi, sevgide ve akışta olmayı, maddi kaynaklarımı arttırmayı, yaşamıma sevgi ve enerjisi yüksek olan kişileri kabul etmeyi, dengede olmayı seçiyorum.

Yasemin ÖZKUL AYDIN
YSM Sentez Akademi
Kurucu-Eğitmen
Kişisel-Kurumsal Gelişim Danışmanı
 

YENİLENEN YILI NASIL KARŞILAMALIYIZ?

Her yılın bu zamanları bir telaş, bir farklılık alır insanları. Kiminde hakim olan duygu hüzün, kiminde heyecan, kiminde de ümit etmektir. Hüzün her birimizin içinde bir yerlerde azıcık da olsa hissettirir kendini. Bitmiş bir yıl vardır artık. Birçok yaşanmışlıkla; bazıları sevincimize tanık olmuş, bazıları da kederlendirmiştir, unutamadığımız acılar yaşamışızdır belki de. Zordur bazı acıları, yalnızlıkları kolayca silip atmak yok saymak. Hafızamızda yer edinirler kalıcı gibi, biz izin verdiğimiz sürece elbet. Sevindiğimiz, mutlu olduğumuz anlarımız, bizi canlı kılan, yaşadıklarımıza anlam katıp yüreğimizi coşturan.

Her nasılsa tüm bu yaşanmışlıkları bir anda gitmekte olan yıla yükleyiveririz hemen. Sanki yaşadıklarımız sadece zamana özgüymüş, o yıl...

Dolunay Ne Zamanıdır ve Ne Yapılmalıdır

Dolunay başladığımız işleri, projeleri bitirmek için doğru zamanlamaya işaret eder. Borçları kapatmak, yarım kalan işleri bitirmek.
Arınma ve temizlenme zamanıdır aynı zamanda. Zihnimizi meşgul eden ve kısıtlayan düşüncelerden arınma, evinizdeki, odanızda, dolaplarınızda fazla olan ve kullanmadığınız, hoşunuza gitmeyen tüm eşyalarınızdan uzaklaşmak için ideal an. Bırakmak istediğiniz alışkanlıklarınızı bırakmak için de harekete geçebilirsiniz.
 

 

Yasemin ÖZKUL AYDIN

YSM Sentez Akademi

Kurucu-Eğitmen

Kişisel-Kurumsal Gelişim Danışmanı

 

OLUMLAMA NASIL YAPILIRSA ETKİLİ OLUR

Olumlama yapmaktaki amacımız, bilinçaltımıza doğru kodlamaları yapmak ve bu doğrultuda seçiciliğe adapte olmaksa o zaman bu işi doğru yöntemle yapabilmek onu etkili kılacaktır.
Nedir doğru yöntem?
Öncelikle Olumlamaların etkisine ve gücüne inanmak gerekir. Yazılı olduğu yerden okurken, olumlama cümlelerinin herhangi sözcükler ya da cümleler değil, gerçekten izin verdiğiniz ölçüde yaşamınıza dokunuşlar yapabilecek sihirli ifadeler olduğunu bilmelisiniz. Sıradan sözcükleri okurmuşçasına okumak elbette ki hiçbir fayda sağlamayacaktır. Burada önemli olan, her bir sözcüğün ve anlamının sahip olduğu enerji frekansını hissedebilmek, onun karşılığı olan titreşimi yaratacak etkide okumaktır. Aslında s...

Olumlamalar Ne Zaman Yapılmalıdır

Olumlamaları her anımızda kullanmak önemlidir. Aslında, sürekli olumlu düşünüyor ve cümle kuruyor olmak bizi besler. Bu zamanla kazanılacak bir alışkanlık olarak da değerlendirilebilir.
Bununla birlikte, yeni başlayan günümüze, yeniliklere uyandığımız günümüze, güneşin yeniden doğduğu, taptaze enerjisini cömertçe bizlere sunduğu sabah saatlerinde özellikle de güneşin doğduğu, doğmakta olduğu saatlerde olumlamalarla güne başlıyor olmak elbette ki çok daha etkilidir. Yeni doğan günün enerjisini de kendinize, olumlamalarınıza katmış, enerjinizi kat be kat arttırmış olursunuz.
Bir de şöyle düşünün: Elde edilecek her mükafatın bir bedeli vardır. Elde etmek istediğiniz şey ne kadar değerliys...

OLUMLAMA NEDEN YAPILIR?


Size geçmişte yaşadığınız ve sizi fazlasıyla etkileyen, unutamadığınız bir yaşanmışlığınızı anlatın desem, aklınıza neler gelir?
Bir an durup düşündünüz mü?
Aklınıza ilk gelen ne oldu?
Olumlu yaşanmışlıklar mı yoksa olumsuzlar mı?
Çoğunlukla ilk hatırımıza gelenler bizi üzen, kırılmamıza ve yaralanmamıza sebep olan anılarımızdır. Çünkü bu durumlarda yaşadığımız duygularımızı çok daha yoğun hissederiz. İlk hatırlananlar da her zaman duygusal anlamda yoğunluk yaşadıklarımızdır.
Aynı şekilde günde zihnimizden binlerce düşünce geçiyor ve bunların ne yazık ki yaklaşık yüzde altmış beşi olumsuz düşünceler. Karamsar yanları ağır basan kişilerde ise bu oran yüzde doksanlara kadar ulaş...

Yavaşlamak Lazım

Yavaşlamak Lazım
 
Tanrım...!
 
Beni yavaşlat, Aklımı sakinleştirerek kalbimi dinlendir.
 
Zamanin sonsuzluğunu göstererek bu telaşlı hızımı dengele.
 
Günün karmaşası içinde bana sonsuza kadar yaşayacak tepelerin sükunetini ver.
 
Sinirlerim ve kaslarımdaki gerginliği,belleğimde yaşayan akarsuların melodisiyle yıka , götür.
 
Uykunun o büyüleyici ve iyileştirici gücünü duymama yardımcı ol.

Anlık zevkleri yaşayabilme sanatını öğret;
 
Bir çiçeğe bakmak için yavaşlamayı,
 
Güzel bir köpek ya da kediyi okşamak için durmayı,

Güzel bir kitapt...

Lao Tzu Sözleri

"Yaşamın doğal bir biçimde akmasına izin ver;
Onun da mükemmeliğin kabı olduğunu bil.
Soluk alıp vermen gibi,
Bazen önde bazen gerisindesindir;
bazen insanlarla beraber bazen yalnız başınasındır."Lao Tzu
 

Negatif Enerjiyi Temizlemek

İşyerinizdeki veya evinizdeki negatif enerjiyi temizlemek istiyorsanız bazı bilgeler “ adaçayı tütsüsü yapın önerisinde bulunmaktadırlar. Sizler de arzu ederseniz yeni ay’da veya dolunay zamanında adaçayı tütsüsüyle evinizi negatif enerjiden tütsüleyerek arındırabilirsiniz. Veya işleriniz ters gitmeye başladığına her attığınız konu ertelendiğinde adaçayı tütsü negatif var olan enerjiyi arındıracaktır.

Yeni Ay Neyin Habercisidir

Her yeni ay da hayatımızla ilgili bitişlerin ve başlangıçları beraberinde getirdiği söylenmektedir. Yeni ay’da sizlere tavsiyemiz dua etmeniz ve dilek ve isteklerinize direkt konsantre olmanızıdır. Ruhunuzu ve bedeninizi meditasyon yardımıyla dinlendirmenizdir.

Gelecek Bugünden Tasarlanıyor

Şimdi neler düşündüğünüze, hissettiklerinize ve neler yaptığınıza özetle; nasıl bir gelecek tasarlamakta olduğunuza bakın !
Bizler bilinçli ya da bilinçsizce talep edip, hayatımızı kendi seçimlerimizle şekillendiriyoruz…
Ne gariptir ki çoğunlukla da neler olmasını istemediklerimizi dillendiriyor ve deneyim olarak da onları yaşıyoruz…
Oysaki yapılması gereken dengede kalmak, istediklerimize odaklanmak, hissetmek, kendinizi ifade etmek (çalışmak, üretmek);
korku, endişe, kaygı ve olumsuz bilinçaltı kalıplarından özgürleşerek; bizim için en hayırlısının olacağının tevekkülü ile,
anın farkındalığında yaşadığınızda kendiliğinden OL’maktadır herşey…’’
...

Zihinsel Prangalardan Kurtulmak

Son dönemin güncel konularından biri, pek çok danışanımda da karşılaştığım zihinsel tutsaklıklar…
 
Sanırım olayın içerisindeyken, inançlarımız, değerlerimiz ve / veya genellemeler yüzünden kendi kendimize engel koyduğumuz için ulaşmak istediğimiz hedeflerimize ya da yaşamayı arzu ettiğimiz mutluluğa ulaşamıyoruz. Bu durumu bazen o kadar abartıyoruz ki, gerçekten deneyimin içerisindeki öğretiyi, fırsatı ya da çözümü kaçırabiliyoruz.

İşte yaşam koçlarının, yönlendirme yapmadan, tavsiye vermeden, öneride bulunmadan doğru zamanda doğru soruları sorarak, koçluk sezgileri ile yönettiği süreçlerde bu zihinsel prangalar kendiliğinden kırılıveriyor&he...

Sınav Olumlaması

Üniversiteden mezun olduğum gün kepimi havaya fırlatırken,sevincimi ve sevdiklerimin yüzündeki mutluluğu görürüm.olumlamasını gözlerinizi kapatarak ve o anı yaşayarak hayal edin ve inanarak tekrar edin.

Korkularınızla Yüzleşin

Hepimizin yüreğinin derinliklerinde sakladığı ve kendimize dahi itiraf etmekten ürktüğü korku ve endişerimiz var.

Yarınlarımıza duyduğumuz endişeler, iş yaşamımızla ilgili endişeler,ilişkilerimize duyduğumuz endişeler,çocuklarımız için duyduğumuz endişeler  gibi

Korktuğumuz herşeyi içimizdeki endişeyle kendimize çağırdığımızı biliyor muydunuz. Kokularımıza odaklandığımızda içimizdeki enerji ile hayatımıza onu davet ediyoruz.

Ve korkularımız her neyse bir anda olduğuna tanık oluyoruz.

İşte bu yaptığımız en büyük yanlış. Sevdiklerimiz için dahi düşündüğümüz her olumsuzluğu onların hayatına girmesini sağladığımızı biliyormuydunuz.

Korkularınızla yüzleşin, Korkularınızı kabul e...

Olumsuz Düşüncelerden Arınma Olumlaması

Gün içerisinde hepimiz dikkat etmeden konuşuyor ve o sözcüklerimizi tekrar ediyoruz.
Sanki bir nakarat gibi.
Son zamanlarda kendimde bu hataya tekrardan düştüğümü fark ettim. Bir Çare ararken; çare kendiliğinden ellerimin arasındaymış.
Sn. Nuray sayar’ın beyaz mucizeler kitabında olumsuz düşünceleri iptal edin yazıyordu. Aslında pek inanmamıştım fakat yapmaya başladığımda gelişmelere çok şaşırmıştım.
Size de tavsiyem bu iptal olumlamasını yapmanızdır.
Bir kâğıda olumsuz her düşüncenizi ve gün içerisinde söylediğiniz olumsuz sözlerinizi yazın, yakın ve yaktığınıza da tuvalete atın ve sifonu çekmeyi unutmayın..
Arının…
Ve bu sözü söyley...

Kendini Olumlu Hissettiren Olumlama

“Her kendinize aynaya kendi gözlerinizin içine bakarak;
-Ben çok mutlu ve huzurluyum. Yaşadığım her gün için şükrediyorum.”demeyi kendinize alışkanlık haline getirin.
Her şey kendinizi önce sevmenizle başlar ve mutluluğu kendinizde bulmaya başlarsınız.

Hayal Gücü ve Başarı

   
Hayal etmek yaratmanın başlangıcıdır. Ne istediğinizi hayal ederseniz, hayal ettiğiniz şeyi istersiniz, hayal ettiğinize dönüşürsünüz ve sonunda istediğinizi yaratırsınız.”
Düşlerinize dikkat edin, gerçekleşebilir…
Siz var olan şeyleri görür ve şöyle dersiniz: Neden? Ama ben olmayan şeyleri hayal ederim ve derim ki: Neden olmasın?
Düş gücünden yoksun insanları kurtarmak için, her çağda bir başka İsa azap içinde kendini kurban mı etmelidir?
Başarısızlık başarının anahtarıdır.
Eğer yürüdüğünüz yolda zorluk ve engel yoksa bilin ki o yol sizi bir yere ulaştırmaz.
Birinci adamlar güneşi, ikinci adamlar gölgeyi sever.
Yapan...

Günün Olumlaması

Güne güzel başlamak istiyorsanız ve hayat koşusturmasından bazı değerleri unuttuysanız ; her gün güne başlarken yazımızla kahvelerinizi yudumlarken başlayabilirsiniz.

 

Aşk Çağırma Olumlaması

Öncelikle kendinizle barışık olmanız gerekir. Kafanızdaki aşka dair ne kadar olumsuz düşünceler var ise iptal edin.
Aşkın sizi yakınmak yerine enerjinizi aşkı çağırmaya hazırlanın. Ve kendinizi sevmeyi öğrenin.
Siz kendinizi sevilmeyecek kadar özel hissetmezseniz, gelen aşklarınızda sizi sevmesini beklemeyin.
Unutmayın bu dünyaya geldiysek eğer her sevenin mutlaka bir alıcısı veya seveni mutlaka vardır.
Aşka hayatınıza davet edin ve çağırın.
“Ben aşka hazırım ve aşkı kabul ediyorum.
Ben korkularımla ve endişelerimle yüzleşiyorum ve gelecek aşkı kabul ediyorum.
Ve gerçek aşkı istiyorum.”
Aşk olumlamasını inanarak tekrar edin. Ve enerjinizi evrene gönderin.
Aşkınız sizi bulacaktır.

Olumlamalar Nasıl Yapılır ve Önemli Noktaları

Olumlama yaptığınızda tekrarladığınız sözlere gönülden inanarak söylemeden geçer. Kendinizi duyabilecek şekilde en az bir ay boyunca tekrar edilmesinde fayda vardır.
Sabah ve akşam tekrarlamanız yeterli olacaktır. Gün içerisinde de beyninizde düşünmenizde ve çağırmasında fayda vardır.
Olumlanın en önemli noktası şudur;
Gerçekleşmesi istemediğiniz şeylere odaklanmak yerine; olmasını istediğiniz şeylere odaklanmanızdır.
Ve gün içerisinde söylediğiniz negatif dileklerinize ve isteklerinize dikkat etmenizdir.
 

“ Sözlerinize dikkat edin, düşüncelere dönüşür; düşüncelerinize dikkat edin, duygularınıza dönüşür;duygularınıza dikkat edin, dav...

Sağlık Olumlaması

Her nefesimde ciğerime tertemiz havayı çekiyorum, sağlıklı ve güçlü olduğumu biliyorum.

Görsel Olarak Aşk Olumlaması

Aşk olunmasının en güzel yöntemi görsel olarak aşkınızla beraber kendinizi görmek istediğiniz konumu bir objeyle veya beğendiğiniz bir resimle olumlamaktır.

Nasıl mı?

Sevgilinizin veya eşinizin sizinle nasıl bir aşk yaşamasını istediğiniz “aşk objesi “satın alın.

Satın alamıyor veya bulamıyorsanız bir beğendiğiniz herhangi bir görselli kesmeniz yeterli olacaktır.

Ve sonra sesinizi duyabileceğiniz bir tonda "size nasıl hitap etmesini istiyorsanız"  içinizden tekrar edin.

Ve satın aldığınız objeyi veya resmi daima sizin görebileceğiniz bir yere koyun.

Her gördüğünüzde size nasıl hitap etmesini istediğiniz sözcükleri tekrar edin.

O objede kendinizi ve sevgilinizi haya...

Terk Eden Sevgiliyi Geri Döndürme Olumlaması

Herkes eski aşklarını geri döndürme veya döndürmenin formülü arayışları içerisinde.

Siz aşkınız uğruna her şeyi yaptığınıza inanıyorsanız ve vicdanınız rahat ise ayrılığınızı kabul edin.

Çünkü;

Siz sevginizi avucunuzdaki bir kum taneleri olarak düşündüğünüzde;

Avucunuzdaki kumu ne kadar sıkarsanız kum o kadar avucunuzun içinde kalacaktır.

Fakat siz avucunuzu sıkmayı bıraktığınızda kum tanelerin ne kadarının sizin avucunuzda kalacağını görme şansına sahip olacaksınız.

Yani giden aşkınızı da bir kum taneleri olarak düşünsek;

Size kendi rızasıyla geri dönebiliyorsa zaten o sevgili artık sizindir.

Dönmüyorsa serbest bırakmanız sizin hay...

First  Prev  1  2  Next  Last