GÜNLÜK KUR BİLGİLERİ
Alış Satış
USD 7,3836 7,3969
EURO 8,9597 8,9759
herşey kadınlar için facebook herşey kadınlar için twitter herşey kadınlar için instagram

OLUMLAMA NASIL YAPILIRSA ETKİLİ OLUR

Eklenme Tarihi : 11.12.2013 12:39:54

Olumlama yapmaktaki amacımız, bilinçaltımıza doğru kodlamaları yapmak ve bu doğrultuda seçiciliğe adapte olmaksa o zaman bu işi doğru yöntemle yapabilmek onu etkili kılacaktır.
Nedir doğru yöntem?
Öncelikle Olumlamaların etkisine ve gücüne inanmak gerekir. Yazılı olduğu yerden okurken, olumlama cümlelerinin herhangi sözcükler ya da cümleler değil, gerçekten izin verdiğiniz ölçüde yaşamınıza dokunuşlar yapabilecek sihirli ifadeler olduğunu bilmelisiniz. Sıradan sözcükleri okurmuşçasına okumak elbette ki hiçbir fayda sağlamayacaktır. Burada önemli olan, her bir sözcüğün ve anlamının sahip olduğu enerji frekansını hissedebilmek, onun karşılığı olan titreşimi yaratacak etkide okumaktır. Aslında sözünü ettiğimiz şey okumaktan ziyade hissetmektir. Olmasını, değişmesini istediğiniz şey her neyse onun olmuş olduğu halinde neler hissedecekseniz, mutluluğunuzu, sevincinizi ne yolla fark edecekseniz, işte bu anda yapmanız gereken tam da bunları yaşıyor olmaktır. O duyguyla, o canlılıkla, o ruhla; hakkını vererek, inanarak, tüm varlığınızla kendinizi vererek hissetmek, yaşamak. İsteğinizin gerçekleşmiş olduğu anda sahip olacağınız enerji frekansına uyumlanarak. Bedeniniz, zihniniz ve duygularınızla bu duruma adaptae olmanız ve inancınızı asla yitirmemeniz çok önemli.
İşte işin sihri tamamen burada.
İlk zamanlarda bu yoğunluk ve içtenlikle yapıyor olmakta zorlanabilirsiniz, size çok da inandırıcı gelmeyebilir. Unutmayın ki Olumlamaların gücü ve etkisinden yararlanabilmek için sadece birkaç uygulamadan söz etmiyoruz. Bir süreklilik, alışkanlık haline getirilmesinden söz ediyoruz.
Etkiyi daha net bir şekilde görebilmek için önceliğiniz küçük hedefler, daha kısa sürelerde sonuçlarını gözlemleyebileceğiniz beklentilerinizle ilgili çalışmalar olabilir. Daha basit çalışmalar. Bunlar sizin süreci uygulamayı deneyimlemenizde yardımcı olacağı gibi, elde edeceğiniz sonuçlar da güven duymanızı kolaylaştıracaktır.
Bazı şeylere inanmak için görmek yerine görmek için inanmak gerektiğini de hatırda tutmakta yarar var diye düşünüyorum.
En önemli hususlardan bir tanesi de arzu ettiğiniz şeyin siz ve başkaları için hayırlı olmasıdır. Sizin hayrınıza olacak bir konuda başkaları zarar görecekse bu kabul edilebilir bir durum olmaktan çıkar. Böyle bir beklentinin Olumlamalar aracılığı ile gerçekleşmesini beklemek de hatadır.

Yasemin Özkul Aydın

Kurucu Eğitmen-Kurumsal Gelişim Danışmanıhttp://sentezakademi.com/