GÜNLÜK KUR BİLGİLERİ
Alış Satış
USD 6,6672 6,6792
EURO 7,2849 7,298
herşey kadınlar için facebook herşey kadınlar için twitter herşey kadınlar için instagram

Gezmek

Eklenme Tarihi : 01.06.2012 11:22:15


Kendinize ve ailenize yeni kültürleri öğrenme ve değişik mekânlarda olma fırsatını ne kadar tanıyabiliyorsunuz? Yoksa sizde gezmenin ‘‘g’’ sini unutanlardan mısınız? Gezmek insanoğlunu dinlendirebilecek en iyi yöntemlerden bir tanesidir. Gezmek ülkemizdeki veya başka ülkelerdeki tarihi ve doğa zenginliklerini en iyi öğrenme yöntemidir. Ayrıca gezmek insanoğlunun kişiliğine verdiği muazzam bir özgüven yaşatmaktadır. Her türlü şartlar altında yaşamını sürdürebilmek ve ayak uydurabilmek içgüdüsü yaşatmaktadır. Başka insanların yaşam tarzına tanık olmak ve yemek kültürlerini tatma fırsattı sunmaktadır. Hayatta bakış açınızın ufkunuzun genişlemesine ve zenginleşmesine yardımcı olmaktadır. En önemlisi de bulunduğunuz hayat mücadelesine ‘’bir mola verme ‘’ fırsatı sunmaktadır. İnanın bana tatil dönüşü yüzünüzde bir canlılık, gözlerinizde bir pırıltı ve dudaklarınızda ise bir tebessümle etrafınıza pozitif enerji dağıtma hazını, sizlere sunar.
Ülkemizi daha iyi tarihsel ve doğasal zenginliklerini evlatlarımıza öğretmek ve bir soluklanabilmek için, tur fiyatların daha adil olması gerektiğini düşünüyorum. Turistlerin ödediği tur fiyatlarıyla, bizlerin ödediği tur fiyatları maalesef hiçte adil değil. Umarım en kısa zamanda bu da bizler için olumlu bir şekilde sonuçlanır.
Sizler için her hafta sonunu başka yerlerde geçiren Kazım beyin bir Pazar günkü macerasındaki duygu ve düşüncelerini paylaşmak isterim.